PINOPRESURA w terapii zespołów bólowych narządu ruchu

PINOPRESURA w terapii zespołów bólowych narządu ruchu

Pinopresura to polska metoda stworzona przez lek. med. Radosława Składowskiego, na którą składa się szereg technik z zakresu terapii manualnej, akupresury i refleksoterapii.

 

Na czym polega PINOPRESURA?

Terapeuta podczas zabiegu wykorzystuje specyficzne narzędzia odkształcające tkanki miękkie. Efektem zabiegu jest odreagowanie nerwowe, zniesienie napięć stresowych ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, przekrwienie tkanek, poprawa przewodnictwa nerwowego, wyciszenie prze stymulowanego czynnikami stresowymi
wegetatywnego układu nerwowego oraz zniesienie lub zmniejszenie bólu. Daje to możliwość leczenia szeregu schorzeń w stanie ostrym jak i przewlekłym. Stanowi ona pomost pomiędzy medycyną konwencjonalną a niekonwencjonalną.

Jakie dolegliwości mogą być leczone za pomocą tej terapii?

Ma ona zastosowanie w terapii zespołów bólowych narządu ruchu np.łokieć tenisisty, łokieć golfisty, zespół bolesnego barku, "rwa kulszowa" jak również w stanach
pourazowych i pooperacyjnych np. skręcenie stawu skokowego, stan po endoprotezoplastyce stawu biodrowego, stan po rekonstrukcji więzadeł, przebyte złamania (stymulacja zrostu kostnego). Metoda wykazuje również dużą skuteczność we wspomaganiu pacjentów z napięciowymi lub zatokowymi bólami głowy, z szumami usznymi, w problemach z niedoczulicą lub przeczulicą w obrębie blizn.

Zadzwoń: 884 884 704